Projekt rozpoczął się 1 listopada 2017 roku i będzie trwał 2 lata. W II edycji staże będą realizowane  do końca września 2019 roku. Projekt adresowany jest do studentów 5 roku psychologii i kognitywistyki, studiujących w naszym Instytucie.  Z każdego rocznika weźmie w nim udział ok. 30% studentów danego kierunku.

Głównym celem projektu jest ułatwienie wejścia na rynek pracy absolwentom naszego Instytutu poprzez wyposażenie ich w kompetencje odpowiadające potrzebom rynku pracy i uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobywanej na studiach o umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe.

Nazwa projektu nie jest przypadkowa,  chcemy, by nasi absolwenci podejmowali świadome decyzje dotyczące swojej kariery zawodowej. Przejście z systemu edukacji na rynek pracy jest trudnym zadaniem rozwojowym, które Was czeka. Ułatwić to może eksperymentowanie z pracą, próbowanie swoich sił w bezpiecznym otoczeniu, testowanie zarówno pracodawców, jak i siebie i swoich umiejętności, z których może nie zdajecie sobie nawet sprawy.

Testować będziecie też dosłownie, studenci psychologii będą otrzymywać „wyprawkę” w postaci arkuszy testowych, narzędzi przydatnych w przyszłej pracy.